Az Európai Unió tagállamaiban magyar kezdeményezésre Bartók Béla születésnapján, március 25-én ünnepeljük az Európai Tehetségnapot. Bartók Béla, a XX. század egyik legjelentősebb magyar zeneszerzője, zongoraművész, népzenekutató 1881. március 25-én született.
Ebben az évben a Tompa Mihály Református Általános Iskola Tehetségpont is bekapcsolódott az ünnepi sorozatba. Ezen a különleges napon kívántunk lehetőséget adni tehetséges diákjaink bemutatko-zására. A tehetség-napot hagyományteremtő céllal indítottuk el. Az első alkalmon az előadói művészetben, a zenei és a tánc területen tehetséges diákjaink adtak színvonalas műsort. Hallhattunk verset és prózát, gyönyörködhettünk zongora, furulya és fuvolajátékban is. Láthattunk modern táncot, néptáncosaink üveges tánccal és páros tánccal bűvölték el a nézőközönséget. A műsor végén meglepetés várta a tanulóinkat és a meghívott vendégeinket. A Holdviola együttes vezetője, Gál Lajos elfogadta meghívásunkat és részt vett a Tehetségnapon. A zárószám a Holdviola zenekar nagy sikerű, híres Bánat utca című dala volt, melyet iskolánk 3. b osztályos tanulója, Boros Bíborka énekelt el, gitáron kísérte az együttes vezetője. Az előadás hatalmas sikert aratott a nézőközönség körében.
A bemutatkozó műsor után az érdeklődők megtekinthették tehetséges tanulóink rajzkiállítását.
A TÁMOP 3.4.5-12-212-0001 pályázat „Csoportos tehetségsegítő tevékenységek megvalósítása” nyertes pályázatunk keretén belül erre a napra terveztük a versenyfelkészítő szakkör záró rendezvényét is. A Tehetségnap egy matematikai vetélkedővel folytatódott, melyen az iskolánkban megvalósuló szakkör tanulóin kívül részt vettek a partner Tehetségpontok – a Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola Kazinczy Ferenc Tagiskolája Tehetségpont, A Miskolc-Diósgyőri Református Általános Iskola Tehetségpont, illetve a felsőzsolcai Kazinczy Ferenc Református Általános Iskola Tehetségpont -matematikában tehetséges tanulói is. A verseny célja az együttműködés erősítése volt a tehetségpontok között. A 10 csapat kialakítása ennek szellemében sorsolással történt. A vetélkedőt Suga László szakkörvezető pedagógus tartotta a résztvevő 40 tanulónak.
A vetélkedő jó hangulatban zajlott, az eredményhirdetés után mindenki ajándékot kapott, majd közös uzsonnával zárult a nap.
Az eseményről készült fotók megtekinthetők a jobb oldali csatolt galériában.
Hozzászólások